Neuigkeiten

Für Architekte

Unsere neue Steinsäge ist seit Kurzem funktionsbereit. Die Säge ist halbautomatisch, dh sie arbeitet nach dem eingegebenen Programm. Wir können jetzt Dolomitplatten bis zur Breite 670 mm und Länge 3000 mm fräsen.

KUIDAS VALMIB KAMIN?
Nii kamin kui ka sammas, purskkaev või balustraad valmib tihedas koostöös tellijaga, arhitektiga, sisekujundajaga. Kuid kõige alus on siiski idee:
– kui Teil on projekt CADis, siis jagage seda meiega. Pakume dolomiidist detaile terviklahendusse;
– kui projekti ei ole, siis tuleme kohale, tutvume objektiga, soovidega, võimalustega;
– kogutu põhjal koostame ettepaneku 3D eskiisprojekti näol;
– projekteerime, valmistame ja paigaldame detailid.

MEIST
Meid on inspireerinud keskaja eesti ehituskunst, eriti raidkunst keskaja kirikutes ning linnades. Asutasime AS Gildemann-i 1992. a. sooviga jätkata kiviraiumise traditsioone klassikalises kujunduses ja kaasaegses tootmisviisis. Meie tegevuse 27 aasta jooksul oleme rajanud tervikliku tootmise Raplamaale, Jalasele, vanasse Parkhofi mõisakohta; kaevandatud kiviploki töötleme meie rikkaliku pinkidepargi ja mitmekülgsete tootmisvõimalustega tehases.

MATERJAL
Orgita karjääri dolomiit, mida kaevandame, on eriliselt vastupidav temperatuurikõikumistele. Seega saame seda kasutada nii välistingimustes kui ka kaminate- ahjude ehitamisel. Kivi värvus varieerub elevandiluust hallikani, omades sageli kaunist mustrit.