Uudised

Kamin aadliku talvekorterisse.

kamina asukoht, kamin korterisse
Valmis kamin Toompeale.

Meisterlik ruumide planeering võimaldas mahutada elutoa nurka ka kamina. Piiratud ruumi tõttu tuli veidi maad juurde võtta koldele tagaseinast. Väikese ristlõikega keskaegset korstnalõõri ja kitsavõitu kollet kompenseerisime optimeeritud Rumfordi neeluosaga, mis tagab piisava tõmbe ka neis piiratud oludes.

Kamina sisu laotud soome voolukivist (tarne Lappiuuni OY)

Arhitektid ja sisekujundus: Marje Luhalaid ja Andrei Dvorjaninov; kipsist originaalsed stukkornamendid: arhitektid Valeri ja Julia Kononov (Ermitaaž), mööbel Luxor.

Tellija: Eraisik

Lillevaas aeda- uus ja mahukas mudel.

lillevaas lillevaas, aiavaagen, vaas,

Valmis uus lillevaasi mudel- mahukas ja sügav.

Sageli on klientide sooviks sügavam ja mahukam lillevaas.

Suur sügavus tagab taimedele hea juurdumise ja niiskuse ka palaval suvepäeval.

Seest on lillevaasid kaitstud kahekomponentse kaitsekihiga, väljast niiskusthülgava vahaga.

 

Viimane aeg on tellida meilt aia kaunistuseks vaase- lillede istutusaeg on juba käes.

 

Visioonikonkurss Härjapea jõe teekond

Osalesime Tallinna Linnavalitsuse korraldatud visioonikonkursil Härjapea jõe teekond.

Visioonikonkursi eesmärgiks oli leida uusi ideid muistse Härjapea jõesängi tähistamiseks Tallinna linnaruumis.

 

dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas dolomiit, Härjapea, istepink, pargipink, lillevaas, aiavaas

Linna läbiv jõgi käivitas veskeid, paisutas järvi, täitis vallikraave, andis juua koduloomadele, tõi oma kallastele tärkava tööstuse.
Ta moodustas omalaadse selgroo kunagisele inimasustusele Tallinna lähiümbruses, sest elu koondub ikka vee ümber. Ka jõe kadumisel on huvitav otsida tema jälgi maastikul.

Pakkusime selliseks ühendavaks visuaalseks dominandiks dolomiidist ja metallist valmistatud arhitektooni, mis ühendab endas linnamööbli, valgustuse, teabetahvli ja viida funktsioone.
See on arhitektoon, millel saab mitte ainult jalga puhata, vaid ka näpuga piki jõesängi järge ajada, tajuda muistse jõe liikumist tänapäeva dünaamilises linnas; Inimene on sageli pealiskaudne, pelgalt tekst ei paelu. Kivisse raiutuna on võimalus suurem, et edastatav info tõesti mõistmist väärib.

Horisontaalse istepingi üldkuju jälgib Härjapea voolusängi kulgemist linnas ning selle lõikumist tänapäevaste tänavate ning maamärkidega. Härjapea jõe kulgemine on tehtud ka lapsele arusaadavalt selgeks ja jälgitavaks mitte tavapärase püstise infotahvlina vaid horisontaalsena.

Istepingiosa on soojendatav küttekaabliga, et sulatada lumi ja jää. Pinki kandev osa on 10mm must metall, tsingitud, värvitud, sarnaselt on töödeldud tekst vertikaalsel postil. Tekst on taustal valgustatud. Kõik mahulised kujundid kivil on teostatud täpsetel CNC tööpinkidel.

Materjalina kasutame ka siin, nagu ikka meie 27 aastase tegevuse jooksul, enda poolt kaevandatavat Orgita heledatoonilist dolomiiti, külma- ja kuumakindlat kivi. Näiteks sarnaselt teostasime ka dolomiidist vaagnad ja istepingid renoveeritud Kuberneri aias.

Kirjeldatud element kõikidel Härjapea peatuspaikadel loob ühtse visuaali ja identiteedi. Arhitektooni vertikaalne osa- post on märgatav maastikul juba kaugelt, orientiirina kutsub lähemalt uurima, vaatama.

Siis saab jalga puhata ja inspireerununa mõtteid vahetada linna tuleviku ja mineviku teemadel.

 

Härjapea jõesängi kulgemine Tallinnas

Härjapea jõesängi kulgemine Tallinnas

Kuberneri aia dolomiidist istepink ja lillevaagnad

 

lillevaagen, lillevaas, dolomiit, kamin lillevaagen, lillevaas, dolomiit, kamin lillevaagen, lillevaas, dolomiit, kamin lillevaagen, lillevaas, dolomiit, kamin

Paigaldasime Toompeale Kuberneri aeda dolomiidist istepingid ja lillevaagnad.

Istepink on elektrilise soojendusega ja pimedal ajal valgustatud led valgustusega.

Projekt: Lootusprojekt OÜ, arh. Kersti Lootus /http://lootusprojekt.ee/. Peatöövõtja: Terrat OÜ /https://www.terrat.ee/

Pargikujundus soosib looduslikke materjale nagu graniit, dolomiit ja paekivi, kõik need materjalid siin on ka kasutatud.

Kõik meie dolomiidist tooted on meie 27 tegevusaasta jooksul oma kõrget kvaliteeti tõestanud- need püsivad nii pakases, vihmas kui päikeses.

 

Paekivist treppide renoveerimine Maakri ajaloolises kvartalis.

paekivist trepi renoveeriminepaekivist treppide renoveerimine
paekivist treppide renoveerimine
paekivist treppide renoveerimine taastamine

Taastasime ajaloolised paekivist trepid bürookompleksis Maakri kvartalis. Renoveeritavate treppide kogumaht ca 300jm. 

Paigaldasime ka uued dolomiidist aknalauad ja osa uusi paekivist trepiastmeid purunenute või puuduvate asemele.

Tööde tellija: Olav Miil /Maakri Kvartal OÜ/, Peatöövõtja: Merko Ehitus AS, Arhitekt: Rasmus Tamme /Arsprojekt/.

trepiastmed paest paeastmed